ketçi

ÜRETİM
by Ketçİ

Az bulunan bu eşsİz lezzetlerİ sİzlerle paylaşmanın heyecanı İçİndeyİz.

Kuruçeşme Çİftlİğİ

Üretimdeki takip edilebilirlik en önem verdiğimiz ilkelerimizden. Bu da üretimin her aşamasının ölçülüp kayıt altına alınmasını gerektiriyor. Örneğin üretimi kısmında çiftlikteki keçilerin sağlık durumlarından verdikleri sütün kalitesine kadar bilgisayarlarla otomatik ölçümler yapılıp bu veriler kayıt altına alınıyor.

Gıda üretimi kısmında ise üretim hatlarının temizliğinden çıkan ürünün depolanma şartlarına kadar her şey 7/24 otomasyon sistemimizin gözlemi altında. Bu da işletmemizden çıkan ürünlerin takip edilebilirliğini garanti altına almış olur.

Keçiler sağıldıktan sonra süt, bu makineye ilk önce çok küçük partiküllerden bile makinede temizlendiği ve birkaç saniye içinde 4 ° C'ye soğutulduktan sonra aktarılır. Bu da dondurma ve yoğurt için en taze sütün en taze şekilde elde edilmesini sağlar.

Sütümüz, sütünü sağım odasından herhangi bir aktarıma ihtiyaç duymadan doğrudan alma avantajına sahiptir. Süt kelimenin tam anlamıyla süt sağımından 1 metre uzakta durur ve küçük bir pompa üretime aktarmak için yeterlidir. Bu tam otomatik butik sütte, günde sekiz ton keçi sütünü dondurma, peynir, yoğurt ve kefir haline getirebiliriz. Kalite standartlarının sürekliliğini sağlamak için en yeni otomasyon tekniklerini kullanmanın yanı sıra, Türk mutfağından edindiğimiz tüm geleneksel yöntemleri kullanıyoruz.

Kuruçeşme Çiftliği'nde izlenebilirlik ana endişelerimizden biridir. Keçilerin sağımından veya bu sütün depolanmasından ve hatta dondurma veya peynir üretim verilerinin bir yıla kadar bilgisayarda depolandığından. Size bir örnek vereyim: Sağım sistemi bir keçi sütünde anormal bir şey izlerse, sağım uyarılır ve bir yıl öncesine kadar bu keçinin süt verilerini kontrol etmek için geri dönebiliriz. Ve bunun gibi, depolama tanklarının sıcaklığı veya bu tankların nasıl yıkandığı izlenir ve bu tarih bilgisayarda depolanır. Bu, yaptığımız üretimin izlenebilirliğini sağlar.

İletİşİme Geçİn

ketçi

200 000

Otlak -metrekare

ketçi

1 500

Keçi -adet

ketçi

10 000

Kapalı alan -metrekare

ketçi

650 000

Yıllık süt üretimi -litre

ketçi