ÇİFTLİĞİMİZ VE MANDIRAMIZ

Toros dağlarının eteğinde 210 dönüm arazi üzerine kurulu çiftliğimizde yerli Halep ve Kilis ırkı keçiler yetiştirilmekteyiz. Keçilerimizi yeşil merada besliyor, hava koşullarının otlamalarına müsaade etmediği zamanlarda ise meramızdan biçtiğimiz yeşil otları önlerine servis ediyoruz.

Çiftliğimiz dondurma ve süt ürünlerimize ham madde tedariği sağlamanın dışında aynı zamanda bölgesel kalkınma yaratma amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olarak işini doğru yapan bütün üreticileri yerli damızlık keçi temini konusunda desteklemek diğerlerine de iyi örnek olup onları doğruya özendirmek için kuruldu.

Ne mutlu ki bunu bu güne kadar onlarca yetiştiriciye damızlık keçi sağlayarak ve hayvancılık tecrübemizle onarla yol göstererek doğru örneklerin çoğalmasında bir payımız oldu. Ne kadar çok yeşil otla beslenen yerli ırk keçi çiftlikleri kurulursa ve bunun yanında ne kadar çok mono kültür endüstriyel çiftlik de bu yönde olumlu olarak değişirse hedefimize o kadar çok yaklaşmış olacağız. Bugün küçük ve orta ölçekte yetiştiricilik yapan 15 çiftlikle iş birliği içerisindeyiz. Bu sayının katlanarak artması en büyük arzumuz.

İletİşİme Geçİn

ketçi

200 000

Otlak -metrekare

ketçi

1 500

Keçi -adet

ketçi

10 000

Kapalı alan -metrekare

ketçi

650 000

Yıllık süt üretimi -litre